Процедура лікування хребта та суглобів у МАНУАЛ-ДЕЛЮКС

Процедура лікування хребта та суглобів у МАНУАЛ-ДЕЛЮКС

Понад 20 років у МАНУАЛ-ДЕЛЮКС застосовується власна методика реабілітації (лікування) пацієнтів із патологією опорно-рухового апарату людини.

 

ОСНОВНЕ ВІДМІННІСТЬ НАШОЇ МЕТОДИКИ ВІД ІНШИХ МЕТОДИК:
Пацієнтам з протрузіями або грижами (екструзіями) міжхребцевих дисків наша методика дозволяє включити механізм резорбції міжхребцевого диска – процес зменшення розмірів аж до повного зникнення протрузок або протрузій!

 

В основному алгоритм дій такий:

 

А. Знайомство з пацієнтом та збір анамнестичних даних

Насамперед мануальний терапевт особисто знайомиться з кожним пацієнтом і, розмовляючи з ним, з’ясовує анамнез. Збір анамнезу це з’ясування загального стану хворого та його хвороби. При цьому важливим аспектом буде з’ясування найбільш значущої больової та функціональної симптоматики:

 • де болить?
 • як болить, характер болю?
 • коли біль з’являється?
 • коли та за яких умов біль проходить?
 • коли вперше виник біль?
 • біль в одному місці або відразу в кількох?
 • чи обмежена рухливість кінцівки чи хребта?
 • який сон і чи є ранкова скутість?
 • та деякі інші питання.

Поруч із з’ясуванням основний скарги виявляються й інші можливі патології. Після цього потрібний огляд пацієнта.

Б. Огляд пацієнта

Огляд пацієнта

Огляд пацієнта

Огляд передбачає візуальний огляд та мануальне тестування.

Візуальний огляд . Мануальний терапевт зовні оцінює наявність вимушеного становища (анталгічної пози), повноту рухів у суглобах, болючі місця, наявність патологічної симптоматики.

Мануальне тестування . Після візуального огляду та проведення підготовчих процедур (переважно – після магніто-лазерної терапії – МЛТ чи процедури ручного масажу) мануальний терапевт проводить так зване “мануальне тестування”, тобто. оцінює фізіологічність зіставлення структур опорно-рухового апарату за так званими “точками-орієнтири”, тонус м’язів, наявність деформацій (сколіоз, кіфоз і т.д) та інше. Найбільш поширеними тестами є: флексійний тест стоячи, флексійний тест сидячи, тест “лелека”, скринінг (найбільш передовий метод тестування), які допомагають виявити місця соматичних дисфункцій.
Крім цього, мануальний терапевт може провести спеціальні неврологічні тести, наприклад, на симптоми натягу сідничного нерва, такі як: тести на симптоми Ласега, Ваcсермана, Нері, Мацгевича, Секара та інші.

В. Вивчення результатів досліджень

Вивчення результатів досліджень

Вивчення результатів досліджень

Найбільш цінними у постановці діагнозу є рентгенологічний метод (Ro) та томографічні методи: томографія комп’ютерна (КТ) та магнітно-резонансна (МРТ). Таке комплексне обстеження дозволяє отримати найбільш повну картину захворювання: пошкодження як твердих (кістків), так і м’яких структур (міжхребцевих дисків, м’язів, корінців спинного мозку тощо).

Г. Підбір лікування

Підбір терапії є індивідуальним з урахуванням характеристик патології (стадії, занедбаності) та особливостей фізіології пацієнта.

Для того, щоб усунути або зменшити гострий або хронічний больовий синдром, у більшості випадків потрібно лише 13 сеанси. Після цього рекомендується продовжити лікування, яке буде спрямоване на відновлення ушкоджених патологією структур та закріплення досягнутого результату на тривалий термін.

Для досягнення стійкого лікувального ефекту в основному потрібно пройти курс безопераційного лікування хребта (суглобів) , що складається з 5-ти, а бажано – 10-ти комплексних лікувальних сеансів . У тяжких та особливо тяжких випадках можливе збільшення кількості лікувальних сеансів у курсі лікування до 15 і навіть більше сеансів.

Ви можете придбати Абонемент на курс із 5-ти або 10-ти лікувальних сеансів.
Курсове лікування ефективніше та дешевше, ніж разові відвідування!

Д. Нетравматична методика безопераційного лікування

Нетравматична методика безопераційного лікування захворювань хребта та суглобів

Нетравматична методика безопераційного лікування захворювань хребта та суглобів

МАНУАЛ-ДЕЛЮКС реалізує власну розробку – лікувально-реабілітаційну методику :Нетравматична методика безопераційного лікування захворювань хребта та суглобів ”.

Суть даної методики полягає в тому, що патології хребетного стовпа, суглобів, а також деякі патології внутрішніх органів та кінцівок піддаються лікуванню, що не потребує оперативного втручання. Методика не призводить до травмування, оскільки не використовуються грубі та небезпечні маніпуляції, тому її застосування виправдане у пацієнтів різних вікових груп.

ОСНОВНЕ ВІДМІННІСТЬ НАШОЇ МЕТОДИКИ ВІД ІНШИХ МЕТОДИК:
Пацієнтам з протрузіями або грижами (екструзіями) міжхребцевих дисків Методика дозволяє включити механізм резорбції міжхребцевого диска – фізіологічний процес загоєння та рубцювання місця ушкодження у міжхребцях!

Нетравматична методика безопераційного лікування хребта та суглобів це комплексна та повноцінна система лікувальних заходів, ефективність якої доведена протягом багатьох років її застосування на багатьох тисячах пацієнтів.

Методика ґрунтується на застосуванні щадних та м’яких маніпуляцій та терапевтичних методик, які дозволяють досягти найбільш бажаного результату за досить короткий час. Залежно від патології, терапія в рамках Методики включає застосування в комплексі таких методів лікування:

Лікування хребта у Києві

Лікування хребта у Києві
 • різні види масажу як ручного, і апаратного чи його комбінування (ручний лікувальний масаж, розслаблюючий, масаж спини , шиї, рук, ніг, стоп тощо);
 • мануальна терапія (класична остеопатія та/або м’якоткана хіропрактика )ручна корекція хребта (суглобів). Це основний метод лікування. Усі інші методи лікування у межах Методики є додатковими (допоміжними);
 • різні фізіотерапевтичні процедури (магнітотерапія, магнітно-лазерна терапія, міостимуляція, нейростимуляція, ампліпульс-терапія, електрофорез та ін.);
 • терапія фармакологічними засобами ;
 • індивідуально підібрані вправи лікувальної фізкультури (ЛФК) ;
 • за показаннями можуть бути рекомендовані:
  • медичні ортопедичні вироби (устілки, пояси, корсети );
  • Інші види безоперативного лікування.

Хіропрактика (один з видів мануальної терапії) була рекомендована Департаментом охорони здоров’я Сполучених Штатів як ефективний засіб лікування хронічних та гострих патологічних станів та процесів хребта, суглобових структур, усунення болю та дискомфортних відчуттів у хребті, суглобах та м’язах.

Важливий момент лікування це викорінення хребетно-рухових блоків (блоків ПДС), у яких страждають як суглоби, і хребет загалом. Блоки хребетно-рухових сегментів (блоки ПДС’ів) одна з основних причин дискомфортної та больової вертеброгенної симптоматики, порушення роботи внутрішніх органів та кінцівок, що призводять до значного зниження якості життя людини.

Базовий Комплексний лікувальний сеанс у рамках описаної Методики включає такі етапи:
Лікування хребта у Києві в МАНУАЛ-ДЕЛЮКС

Лікування хребта у Києві в МАНУАЛ-ДЕЛЮКС
 1. Процедура ручного масажу спини та шиї, тривалістю 20 хв. (виконує масажист).
 2. Процедура ручної корекції хребта (суглобів)це процедура мануальної терапії (застосовуються м’які остеопатичні техніки та/або нетравматичні техніки класичної мануальної терапії/хіропрактики/, тривалістю до 10 хв., а іноді й більше. Маніпуляції виконує мануальний терапевт).
 3. Фізіотерапевтична процедура ​​магнітно-лазерна терапія чи міостимуляція.
 4. У процесі лікування підбирається медикаментозне лікування (якщо таке необхідно), і розробляється індивідуальний комплекс вправ лікувальної фізкультури (ЛФК) для закріплення досягнутого терапевтичного ефекту на тривалий термін, а також надаються інші рекомендації.

Комплексний лікувальний сеанс триває близько 1:00.

Лікування хребта та суглобів індивідуальне для кожного пацієнта, тому може знадобитися застосування додаткових лікувальних аспектів, таких як:

 • Терапія фармакологічними засобами. Найчастіше використовуються вітаміни групи B, протизапальні нестероїдні препарати (НПЗП), хондропротектори, міорелаксанти і таке інше. За показаннями у тяжких випадках можуть застосовуватись медикаментозні засоби у вигляді блокад або ін’єкційного введення інших препаратів.
 • Може знадобитися медичний ортопедичний фіксуючий пояс , якого є кілька видів залежно від місця застосування, його щільності та ступеня фіксації.
 • При плоскостопості корисними будуть ортопедичні устілки або підп’ятники.
 • Можливе застосування інших консервативних методів терапії.
Е. Тривалість лікування

Для того, щоб позбавити пацієнта від больової та дискомфортної симптоматики, у більшості випадків потрібно лише 13 сеанси. Після цього рекомендується продовжити лікування, яке буде спрямоване на відновлення ушкоджених патологією структур та закріплення досягнутого результату на тривалий термін.

Для досягнення стійкого лікувального ефекту в основному потрібно пройти курс безопераційного лікування хребта (суглобів) , що складається з 5-ти, а бажано – 10-ти комплексних лікувальних сеансів . У тяжких та особливо тяжких випадках можливе збільшення кількості лікувальних сеансів у курсі лікування до 15 і навіть більше сеансів.

Ви можете придбати Абонемент на курс із 5-ти або 10-ти лікувальних сеансів.
Курсове лікування ефективніше та дешевше, ніж разові відвідування!

Періодичність проведення сеансів лікування

Найбільш ефективне лікування хребта (суглобів) у Києві досягається шляхом проведення сеансів комплексного лікуваннящодня на початку лікування, а в міру поліпшенняможливе проведення сеансів через день і навіть1-2 рази на тиждень, що визначається динамікою лікувального процесу. Час та дати обумовлюються в індивідуальному порядку з урахуванням динаміки лікувального процесу та побажань пацієнта.