Болі у хребті

Болі у хребті. Лікування болю в хребті у Києві

Проблеми хребта і біль у хребті зустрічаються у всіх вікових групах. Більшість постраждалих мають неспецифічний, функціональний характер болю в хребті. Експерти вбачають у цьому нешкідливі та тимчасові розлади зі здоров’ям та відсутність хвороби за умови повного обстеження. Але, на жаль, у наш час і в нашій країні люди не так добре стежать за своїм здоров’ям, як, наприклад, у Європі, мають шкідливі умови праці. Все це виливається у проблеми з хребетним стовпом та виникнення больової симптоматики, що виходить безпосередньо з «осі тіла».

Неспецифічні скарги в районі хребта часто спостерігаються у людей віком від 30 до 50 років. Але в даний час все більше і більше студентів і молодих людей до 16-ти років (приблизно двоє з трьох) стають жертвами таких проблем і хоча б раз у житті зазнавали неприємних відчуттів у спині. Дівчата до 17 років, як виявилося, частіше страждають на цей вид болю, ніж хлопці. А ось у літньому віці болі у хребті виходять на перший план. У жодному разі не можна ігнорувати людей, які скаржаться на болі в хребті і особливо, якщо це люди похилого віку. На відміну від молодих людей, у старшого покоління ці скарги частіше постійні.

Болі у хребті Лікування Київ

Болі у хребті Лікування Київ

Коротко про будову хребта

Хребет людини виконує низку завдань. Це не тільки підтримка голови, шиї, тулуба та кінцівок, за рахунок чого виконується статична функція, але також хребет дозволяє тілу рухатися у всіх напрямках. Хребет складається з багатьох окремих елементів, які, у свою чергу, складаються з кісткової та сполучної тканини. Кожен елемент надає невеликий, але важливий внесок у забезпечення рухливості хребта.

Хребет є віссю людського тіла. Він утворює “кістлявий центр” і з’єднує різні скелетні частини разом, наприклад, голову, грудну клітку, таз, руки та ноги. Хребет складається з кількох компонентів:

 • близько 33-х хребців;
 • 23 диски (міжхребцевих дисків);
 • численні групи (зв’язки, м’язи).

Якщо глянути на хребет з боку, то буде видно, що він двічі вигнутий і нагадує латинську букву «S». У шийному та поперековому відділах, хребет викривлений вперед, і, відповідно, в області грудей, а також криж він вигнутий дозаду. По-науковому такі вигини називаються «лордоз» та «кіфоз» відповідно. Така форма дуже важлива для хребта, адже він здатний здійснювати рухи, стояти, а також стійкий до струсу.

Хребет складається із чотирьох основних відділів. Кожен відділ складається із певної кількості хребців. Вони визначаються так:

 • Шийний відділ хребта має 7 хребців та позначається як C1-C7;
 • Грудний відділ хребта складається з 12 хребців: Th1-Th12;
 • У поперековому відділі хребців 5: L1-L5;
 • Крижовий відділ ділиться на два: криж, у якому 5 об’єднаних хребців S1-S5, і куприк – 3-6 хребців, не позначається зазвичай.

У деяких людей п’ятий поперековий хребець зростається з крижом, це називається сакралізацією. Таким чином, такі люди мають не п’ять, а лише чотири поперекові хребці. З іншого боку, може статися і так, що перший крижовий хребець не зливається з чотирма поперековими хребцями, що залишилися, і залишається рухливим (люмбалізація).

Докладніше про Будівлю хребта людини .

Механізм болю у хребті

Початкова точка більшості болів, що виходять із хребта – це «збитки» больових рецепторів (ноцицепторів) у сегментах руху. Дані нервові закінчення негайно б’ють на сполох, коли перевантажуються поперечно-смугасті м’язи, дратуються м’язові сухожилля, розтягуються або запалюються суглобові капсули. Дуже часто пошкоджуються і міжхребцеві диски, випинаючи в області фіброзного кільця, зачіпаючи спинномозковий корінець, викликаючи біль.

Сьогодні стоїть завдання відрізняти біль у хребті відрізняти з двох основних причин виникнення: від місцевого запалення та від пошкодження спинного мозку. Також враховується зв’язок між периферичними нервовими центрами, що стимулюють роботу спинного мозку. Сигнали, що приходять з периферії, також можуть досягати вегетативної нервової системи, яка з давніх часів ставить наш організм у стан бойової готовності і також може впливати на процеси розвитку та сприйняття болю. Наслідки: больовий центр у спинному мозку стає надактивним. Це також може викликати утворення рефлекторних схем, що призводять до формування постійного больового синдрому, що поширюється на інші «поверхи» спинного мозку. У той самий час, природно, больові сигнали досягають спинного мозку. Він обробляє сигнали і робить біль «усвідомленим», «свідомим».

Відповідь на біль, що виник

Статика сегмента хворобливого руху коригуватиметься відразу після виникнення надзвичайної ситуації. Добре відомим прикладом є характерна поза при гострому нападі радикуліту (радикулопатія – більш правильне визначення). Будь-який рух може посилити болісну напругу. Згодом відчуття болю може змінюватися. Частка тих людей, хто вже постраждав від такого болю, будуть до неї більш сприйнятливими. Частково це пов’язано з тим, що в мозку людини є ділянка «пам’яті болю», в якій людина запам’ятовує всі перенесені болючі відчуття і організм вчиться на них реагувати.

Симптоми болю у хребті

Можна виділити основні форми вертеброгенних болів:

 • Хронічні болі в хребті ( дорсалгія , цервікалгія , торакалгія , люмбалгія ). Причиною хронічних болів у хребті найчастіше є остеохондроз , викликаючи постійний або періодичний дискомфорт та болі з періодами посилення симптоматики.
 • «Простріл» у хребті ( люмбаго , дорсаго , цервікаго). Простріл є раптовим гострим, колючим, різальним болем у хребті, дуже інтенсивним. Таким чином, фізично мученик вже не в змозі зігнути спину. Рухливість строго обмежена людина приймає анталгічну позу.
 • Ішіас – це раптовий, гострий біль у ділянці нирок, який проходить через сідниці вниз до ніг. Зазвичай біль виникає однією стороні. Може бути викликана незначним рухом таким, як вигин та прокручування.
 • Люмбоішіалгія . Це поєднання болю в нижній ділянці нирок з подразненням сідничного нерва, тобто, людина відчуває як біль у спині, так і в ногах.
 • Псевдорадикулярний біль. Псевдокорінцевий біль відноситься до такого виду болю, який виникає не через пряме подразнення корінця спинного мозку. У цьому випадку біль у попереку викликають зміни у фасеткових суглобах.
 • Корінкові болі (або корінковий больовий синдром ). При цьому відбувається пошкодження нервових корінців (наприклад, при грижі міжхребцевого диска в поперековому відділі хребта проявляється поперековий (попереково-крижовий) радикуліт (радикулопатія) – біль у попереково-крижовій частині хребта).

Серйозні патології хребта можуть проявляти себе такими симптомами:

 • дискомфортом або болем у будь-якому відділі хребта різного ступеня інтенсивності (як у хребетному стовпі, так і в паравертебральних областях);
 • болем чи порушеннями чутливості (оніміння, поколювання, печіння) у кінцівках (руках, ногах) чи пальцях;
 • порушеннями роботи внутрішніх органів у разі порушення їхньої іннервації;
 • вегетативними порушеннями (головний біль, порушення зору та/або слуху, швидка стомлюваність);
 • раптово наростаючою м’язовою слабкістю кінцівок;
 • паралічем ніг;
 • у важких випадках – порушенням сексуальних функцій, неутримання сечі та калу.

Якщо виникли перераховані вище симптоми, рекомендовано негайне звернення до лікаря для подальшої діагностики та лікування.

Операції на хребті сьогодні проводяться, але це – кінцевий ступінь лікування захворювання, якого можна уникнути. Необхідною буде при серйозних ушкодженнях нерва, викликано грижею міжхребцевого диска, м’язовий параліч, а також порушення функцій сфінктера сечового міхура, звуження спинномозкового отвору.

Люди з хронічними болями в області хребта повинні обов’язково консультуватися з лікарем та не допускати подальшого прогресування захворювання. Такі люди, як правило, до болю звикають і досить тривалий час переносять її «на ногах», не займаючись лікуванням або виліковуючи себе самостійно, що частіше ще гірше.

Причини болю у хребті

Причиною болю в організмі часто є дегенеративні процеси у ньому. У медичному сенсі це означає розпад, регресію раніше функціонуючих органів, тканин, клітин.

По відношенню до хребта це означає, що його структури зношуються, втрачають свою стійкість, регресують міжхребцеві диски, м’язи, зв’язковий апарат. Організм намагається компенсувати ці зміни кістковими розростаннями – остеофітами на тілах хребців. На жаль, така «ремонтна система» не повертає хребту колишньої гнучкості та функціональності. Виникають кісткові нарости, які можуть надалі призвести до розвитку спондилоартриту та спондильозу. Це також може призвести до деформації хребта (сколіоз, спондилелістез) та звуження (стенозу) спинномозкового каналу. Ці процеси розвиваються, в основному, у шийному та поперековому відділах, викликають часто сильний біль та неврологічний дефіцит (почуття повзання «мурашок», оніміння і так далі).

Крім того, болі в хребті можуть бути викликані іншими його патологіями та захворюваннями: міжхребцева грижа або протрузія, хвороба Бехтерева (анкілозуючий спондилоартрит), ушкодження хребта, пухлини у хребті тощо.

Найбільш поширеними діагнозами, які викликають болі в хребті, все-таки є:

Група ризику

Люди, які мають такі фактори ризику, мають більшу ймовірність заробити біль у хребті:

 • порушення обмінних процесів ( ожиріння );
 • мінімум фізичного навантаження;
 • важка праця;
 • літній вік;
 • генетична схильність;
 • травми хребта та операції на ньому;
 • низький імунітет;
 • нестача вітамінів та мікроелементів, незбалансоване харчування.

Профілактика болю у хребті

 • Рухайтесь! Рух забезпечує адекватний кровотік та живлення тканин.
 • Тримайте спину вертикально під час сидіння, ходіння.
 • Присідайте з рівною спиною.
 • Не піднімайте надто важкі предмети.
 • Розподіляйте вагу між двома руками.
 • Використовуйте стілець із сидінням та спирайтеся на нього, тоді спина буде розслаблена.
 • Носіть правильне взуття та частіше – на низькому ходу.
 • Якщо захворіла спина, приляжте, відпочиньте.
 • Спорт та вправи для хребта (спорт зміцнює м’язи, сухожилля та зв’язки, особливо важливо зміцнювати м’язи черевного преса та спини).
 • Правильно харчуйтеся та стежте за вагою.

Лікування болю у хребті у «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС»

Для лікування болів у хребті у Києві в «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» застосовується власна розробка – нетравматична методика безопераційного лікування захворювань суглобів та хребта , яка активно використовується з 2001 року. Її складовими є остеопатія та хіропрактика (види мануальної терапії ), фізіопроцедури, медикаментозна терапія та лікувальна фізкультура (ЛФК). За показаннями застосовуються деякі види масажу , у тому числі лікувальний . Все разом, комплексом, має прекрасний лікувальний ефект і дає відмінний результат.

Перед початком лікування мануальний терапевт визначає причину болю, підбирає індивідуальну терапію і потім проводить лікування болю у хребті .

Перші сеанси лікування спрямовані на усунення болів у хребті, а подальші сеанси спрямовані на відновлення пошкоджених патологією структур та закріплення результатів лікування.

Курсове лікування болю у хребті у Києві в «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» – це як правило 10 комплексних сеансів лікування . Відвідувати процедури потрібно щодня, а потім (судячи з динаміки лікування) через день або кілька днів.

Болі у хребті Лікування Київ у «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС»