Про Центр мануальної терапії PhD Онопрієнка

Про Центр мануальної терапії PhD Онопрієнко (МАНУАЛ-ДЕЛЮКС) в Києві

PhD Онопрієнко Ігор Володимирович Вертебролог-Мануальний терапевт Київ Україна
PhD Онопрієнко Ігор Володимирович, Київ, Україна

Наш Центр мануальної терапії заснував у 2001 році Онопрієнко Ігор Володимирович – нащадковий доктор, продовжувач медичної династії в третьому поколінні, з 2022 року володар наукового ступеня PhD in Healthcare – Доктор філософії в галузі охорони здоров’я (за старою системою наукових ступенів найближчий аналог – Кандидат медичних наук).

У PhD Онопрієнка понад 20 років практичного досвіду консервативного лікування захворювань хребта і суглобів, а також патологій вертеброгенного генезу (причини).

За роки своєї практики PhD Онопрієнко сформував стійке переконання, що ефективне консервативне лікування хребта або патологій вертеброгенного генезу полягає не в банальному усуненні симптомів ліками, а в дбайливому впливі на саму причину болю та страждань пацієнта! Ціль – усунути цю причину повністю або максимально ослабити її вплив, оскільки якщо усунена чи ослаблена причина – то уходить чи зменшується симптоматика нею викликана! В міру покращення вкрай важливо не зупинятися та продовжувати лікування для закріплення отриманого результату на тривалий термін!

Основний лікувальний ефект PhD Онопрієнко бачить в обґрунтованому та компетентному застосування найбільш ефективних і безпечних технік обох напрямків мануальної терапії (хіропрактики та остеопатії), ефект від яких посилюється процедурами лікувального масажу, фізіотерапевтичними процедурами, а також виконанням певних вправ лікувальної фізкультури (ЛФК) у строго визначені час та обсязі.

PhD Онопрієнко більше 20-ти років вивчає, систематизує, узагальнює та багаторазово щодня практикує (застосовує) найбільш безпечні та ефективні техніки обох напрямків мануальної терапії – хіропрактики та остеопатії:

 • нетравматичні техніки класичної мануальної терапії (хіропрактики): техніки Б.Й.Левицького, техніки описані К.Левітом, Г.О.Іванічевим та інші;
 • м’які остеопатичні техніки: засновника остеопатії Е.Т.Стілла, його учня Д.М.Літтлджона та інші остеопатичні техніки: описані А.Стоддардом, “баланс і утримання”, “стрейн-контрстрейн”, м’язово-енергетичні техніки (МЕТи), техніки вісцеральної та краніо-сакральної терапії та інші.

З 2017 по 2021 рік Ігор Володимирович Онопрієнко навчався на стаціонарному бюджетному відділенні аспірантури (очна бюджетна аспірантура) Кафедри фізичної терапії та ерготерапії НУФВСУ (Київ). Після успішного закінчення аспірантури, 25 січня 2022 року Ігор Володимирович Онопрієнко захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня Доктора філософії (PhD – “пі-ейч-ді”) в галузі охорони здоров’я за спеціальністю 227 “Фізична терапія, ерготерапія” на тему “Відновлення якості життя, пов’язаного зі здоров’ям, у працівників розумової діяльності з хронічними попереково-крижовими дорсалгіями засобами фізичної терапії”.

При цьому варто зазначити, що це був ПЕРШИЙ ЗАХИСТ (!) на здобуття ступеня Доктора Філософії в галузі охорони здоров’я за спеціальністю 227 “Фізична терапія, ерготерапія” в історії НУФВСУ (Київ), і один із перших захистів за цією спеціальністю в Україні. Наказом Міністерства освіти і науки України №320 від 07 квітня 2022 року “Про рішення з питань присудження наукових ступенів та присвоєння вчених звань та внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 01 лютого 2022 року №89” (стор. 80 цього наказу), – Онопрієнку Ігорю Володимировичу присвоєно вчений ступінь Доктора Філософії в галузі знань 22 “Охорона здоров’я” за спеціальністю 227 “Фізична терапія, ерготерапія”, диплом ДР №004439.

Історія створення та розвитку Центру

В далекому 2001 році у молодого та повного сил та енергії Ігоря Володимировича Онопрієнка (тоді ще зовсім не PhD) народилася ідея вивчити та поєднати розрізнений український та систематизований північноамериканський досвід застосування мануальної терапії у лікуванні вертеброгенних патологій.

Під час перебування тоді учнем та асистентом легендарного мануального терапевта Богдана Йосиповича Левицького, який приймав пацієнтів в Клініці Академіка Земскова (Київ) в Київській міській клінічній лікарні №10 (КМКЛ№10), І.В.Онопрієнко почав активно вивчати, узагальнювати та систематизувати застосування та техніки мануальної терапії в Україні.

І.В.Онопрієнко багато практикував з Б.Й.Левицьким, вбираючи його унікальні локальні техніки та досвід, але паралельно шукав можливості здобути та вивчити міжнародний досвід.

Завдяки колосальним зусиллям та самоорганізації І.В.Онопрієнка, у лютому 2002 року за програмою “Розвиток молодіжного лідерства” (фінансувалася Держдепартаментом США) І.В.Онопрієнко у складі групи відвідав з 3-х тижневим візитом місто Нью-Йорк (США), де серед багатьох активностей вивчав досвід роботи кабінетів та центрів мануальної терапії (хіропрактики) у США.

Після повернення в Україну І.В.Онопрієнко почав використовувати отриманий міжнародний досвід з метою поєднати найкраще з локальної (української) та міжнародної (американської) практики.

У 2003 році І.В.Онопрієнко заснував Центр мануальної терапії під брендом (назвою) МАНУАЛ-ПРО, де найманим співробітникам – мануальним терапевтам намагався прищепити техніки, культуру та правила роботи з пацієнтами, накопичені за цей час. У наступні 19 років до 24 лютого 2022 року МАНУАЛ-ПРО успішно працював, допомагаючи пацієнтам в режимі 6/1. Після 24 лютого 2022 року наймані співробітники більшістю евакуювалися та емігрували, тому І.В.Онопрієнко також займається і пацієнтами МАНУАЛ-ПРО.

У 2003-2013рр. І.В.Онопрієнко не припиняючи вивчати, узагальнювати та систематизувати досвід застосування та техніки мануальної терапії, постійно практикувався та накопичував досвід.

У 2013 році І.В.Онопрієнко під брендом (назвою) “МАНУАЛ-ДЕЛЮКС” відкрив в центрі Києва в урядовому кварталі (район “Липки”) офіс підвищеного комфорту для прийому пацієнтів у форматі провідних остеопатичних та хіропрактичних кабінетів США, а також для проведення І.В.Онопрієнком наукової роботи та подальшого написання дисертації. Офіс розташований між вулицями Банковою та Хрещатиком, за 150-350 метрів від виходів станцій метро “Хрещатик” та “Майдан Незалежності”.
ВАЖЛИВО!
У зв’язку з військовим становищем в Україні прийом пацієнтів в офісі в центрі Києва ТИМЧАСОВО НЕ ПРОВОДИТЬСЯ!
PhD Онопрієнко приймає пацієнтів в КМКЛ№10 біля станції метро “Голосіївська”!

05 квітня 2015 року раптово трагічно пішов з життя вчитель та наставник І.В.Онопрієнко – мануальний терапевт Богдан Йосипович Левицький (1948-2015). З 1997 року він приймав пацієнтів у Київській міській клінічній лікарні (КМКЛ№10). Спочатку в Клініці Академіка Земскова, з яким підтримував особисті теплі дружні та професійні стосунки. Після трагічної смерті Академіка Земскова (1939-2002) Б.Й.Левицький у 2002 році відкрив на території КМКЛ№10 свою Клініку мануальної терапії Левицького, в якій в режимі 6/1 приймав пацієнтів аж до смерті. Після похорону І.В.Онопрієнко вирішив не дати забуттю справу свого вчителя та наставника в КМКЛ№10. Онопрієнко І.В. став проводити прийом пацієнтів в КМКЛ № 10, об’єднав прийом своїх пацієнтів та пацієнтів Б.Й.Левицького, збільшив час прийому, залучив до співпраці однодумців.

Таким чином Центр мануальної терапії Левицького поступово трансформувався в Центр мануальної терапії його учня – PhD Онопрієнка Ігоря Володимировича.

Наш девіз

Наш девіз міститься у відомій латинській фразі: “Salus populi suprema lex esto!” (Латинь, автор – Цицерон), що в перекладі означає: “Здоров’я (тобто стан фізичного, психічного та іншого благополуччя) народу – нехай буде найвищим законом!”

Місія та Мета Центру

Ще 2001 року І.В.Онопрієнко сформулював Місію та Мету роботи Центру.

Місія: Вивести розуміння в суспільстві такого методу безопераційного лікування хребта і суглобів, як мануальна терапія (а у неї є 2 напрямки: остеопатія та хіропрактика) з стародавніх костоправських, небезпечних, травматичних та непередбачуваних методів лікування на розуміння того, що цей метод лікування є науково обгрунтований, ефективний і цілком безпечний при правильному та компетентному застосуванні.

Мета: Максимально поширити в Україні в цілому та в місті Києві зокрема обґрунтоване та компетентне застосування мануальної терапії (і особливо остеопатичний підхід) в комплексі з іншими консервативними методами лікування для довгострокового усунення симптомів та самої причини багатьох вертеброгенних патологій.

Своєю щоденною роботою ми робимо все для того, щоб мануальний терапевт, остеопат або хіропрактор не асоціювався із шарлатаном, , якимось нелюдом костоломом, а знайомий багатьом термін мануальщик-костоправ замінив у свідомості населення більш правильний термін, прийнятий у всьому світі – мануальний терапевт, остеопат, хіропрактор.

Доречі, Міністерство охорони здоров’я та соціальних служб США давно схвалило хіропрактику (мануальну терапію) як дієвий метод лікування гострого та хронічного болю у хребті, м’язах шиї та спини.

Спеціалізація Центру

Ми займаємося консервативним лікуванням патологій хребта і суглобів, а також патологій вертеброгенної причини (етіології). Для цього використовуємо багаторазово перевірені, ефективні та безпечні методи. Методика, що застосовується нами, показала свою високу ефективність і безпеку. В неї чудовий короткостроковий терапевтичний ефект, а в довгостроковій перспективі вона дозволяє закріпити отриманий результат на тривалий термін.

До нас звертаються за допомогою з такими проблемами:

 • гострі больові синдроми (“простріли”): люмбаго – простріл в попереку, цервікаго, дорсаго;
 • хронічні больові синдроми, викликані утиском нервових закінчень, а також сідничного нерва: люмбалгія, торакалгія, цервікалгія, ішіалгія, ішіас, люмбоішіалгія;
 • зміщення хребців (спондилелістез);
 • усунення функціональних блоків у хребті (блоків ХРСів);
 • радикуліти (запалення корінців спинного мозку): шийного, грудного та поперекового відділів хребта;
 • остеохондроз (дегенеративно-дистрофічне ураження хребта – ДДУХ) всіх відділів хребетного стовпа;
 • грижові випинання міжхребцевих дисків на різних стадіях: протрузія та пролапс міжхребцевого диска, – власне міжхребцева грижа (екструзія, кила) диска;
 • різні види порушення постави: патологічні кіфоз та лордоз, сколіоз, “плоска спина”, кіфосколіоз;
 • різні види артритів: артрити великих та дрібних суглобів, плечолопатковий періартрит;
 • різні види артрозів: артрози великих та дрібних суглобів, плечолопатковий періартроз, деформуючі артрози.

Також ми займаємося лікуванням станів, які часто викликані патологіями опорно-рухового апарату людини та мають вертеброгенну етіологію (причину):

 • головні болі різного характеру вертеброгенного генезу (розлиті, давлячі, мігренеподібні, метеозалежні та інші);
 • запаморочення у спокої та при зміні положення тіла;
 • відчуття скутості під час дихання (обмеження вдоху чи видоху);
 • прояви вегето-судинної дистонії (ВСД);
 • інші порушення вертеброгенного генезу:
  • знижений чи підвищений артеріальний тиск;
  • больові відчуття у внутрішніх органах, а також порушення їх роботи;
  • зниження слуху та/або зору;
  • порушення пам’яті;
  • оніміння та дискомфортні відчуття у верхніх та/або нижніх кінцівках, на обличчі;
  • синдром хронічної втоми (СХВ);
  • біль в шиї, біль в грудному відділі хребта, біль між лопаток, біль в спині, біль в хребті.

Наші переваги

Основні переваги та відмінності Центру мануальної терапії PhD Онопрієнко від аналогічних центрів (клінік, кабінетів) у Києві:

 1. Ми проводимо ефективне безопераційне (консервативне, не інвазивне) лікування багатьох патологій хребта та суглобів, метою якого є не банальне усунення симптомів, а:
  • дбайливий вплив на саму причину з метою усунути її повністю або максимально зменшити.
  • закріпити одержаний результат на тривалий термін.
 2. Лікування проводиться в рамках розробленої в 1997 році мануальним терапевтом Богданом Йосиповичем Левицьким та впровадженої ним на базі Клініки Академіка Земскова в Києві в КМКЛ№10 комплексної Нетравматичної методики безопераційного лікування хребта та суглобів. Методика заснована на обґрунтованому та компетентному застосуванні мануальної терапії спільно з лікувальним масажем, фізіотерапією, лікувальною фізкультурою (ЛФК), а за необхідністю – й іншими консервативними методами для отримання швидшого та більш вираженого лікувального ефекту;
 3. У нас не застосовуються небезпечні для здоров’я людини прийоми мануальної терапії, як, наприклад, удари по хребту молотком або кулаком, а також інші небезпечні “костоправні” техніки.
 4. У нас зручне розташування:
  • в КМКЛ№10 – за 380 метрів від виходу станції метро “Голосіївська”;
  • в центрі Києва – за 150-350 метрів від виходів станцій метро “Хрещатик” та “Майдан Незалежності” (район “Липки”).
   ! У зв’язку з військовим становищем в Україні прийом пацієнтів у центрі Києва тимчасово не проводиться !
 5. Наші великі та просторі офіси відповідають цивілізованим стандартам надання послуг нашого профілю, обладнані сертифікованою фізіотерапевтичною та іншою апаратурою, а затишна та комфортабельна обстановка сприяє моральному відпочинку та швидкому одужанню.
 6. У нас демократичні ціни + діюча система знижок.
 7. У нас відсутні приховані платежі.
 8. За необхідності пацієнти спрямовуються до найбільш компетентних профільних фахівців в Києві.

Без вагань телефонуйте, записуйтесь та приходьте – ми прикладемо максимум зусиль щоб допомогти Вам!