Процедура лікування хребта та суглобів в Києві в MANUAL-DELUXE

Лікування хребта та суглобів у Києві в МАНУАЛ-ДЕЛЮКС

Процедура лікування хребта та суглобів в Києві в МАНУАЛ-ДЕЛЮКС

Понад 20 років ми застосовуємо власну розробку – методику безопераційного лікування (реабілітації) пацієнтів з патологіями опорно-рухового апарату людини, яку ми назвали – Нетравматична методика безопераційного лікування (реабілітації) патологій хребта та суглобів.

ОСНОВНА ВІДМІННІСТЬ НАШОЇ МЕТОДИКИ ВІД ІНШИХ МЕТОДИК:

Пацієнтам з протрузіями або грижами (екструзіями) міжхребцевих дисків наша Методика дозволяє включити механізм резорбції міжхребцевого диска – процес зменшення розмірів до повного зникнення протрузій або гриж (екструзій) міжхребцевих дисків без операції!

Базовий алгоритм у рамках нашої Методики такий:

1. Знайомство з пацієнтом та збирання анамнестичних даних

Насамперед вертебрологмануальний терапевт особисто знайомиться з кожним пацієнтом і, розмовляючи з ним, з’ясовує анамнез. Збір анамнезу це з’ясування загального стану хворого та його хвороби. При цьому важливим аспектом буде з’ясування найбільш значущої больової та функціональної симптоматики:

 • де болить?
 • як болить, характер болю?
 • коли біль з’являється?
 • коли та за яких умов біль проходить?
 • коли вперше виник біль?
 • біль в одному місці або відразу в кількох?
 • чи обмежена рухливість кінцівками?
 • який сон і чи є ранкова скутість?
 • та деякі інші питання.

Одночасно із з’ясуванням скарг виявляються й інші можливі патології.

2. Вивчення результатів досліджень

Вивчення результатів досліджень

Найбільш цінними у постановці діагнозу є рентгенологічний метод (Ro) і томографічні методи: томографія магнітно-резонансна (МРТ) та комп’ютерна (КТ або СКТ), при цьому в більшості випадків МРТ у відношенні тканин хребта безпечніше (не несе променевого навантаження), і більше інформативно, ніж Ro або КТ/СКТ.

Такі обстеження дозволяють отримати найбільш повну картину: пошкодження як твердих (кістки), так і м’яких структур (міжхребцевих дисків, м’язів, корінців спинного мозку тощо).

3. Огляд пацієнта

Огляд передбачає візуальний огляд та мануальне тестування.

Візуальний огляд. Вертебролог-мануальний терапевт зовні оцінює наявність вимушеного становища (анталгічної пози), повноту рухів у суглобах, болючі місця, наявність патологічної симптоматики.

Мануальне тестування. Після візуального огляду та проведення підготовчих процедур (переважно – після магніто-лазерної терапії – МЛТ чи процедури ручного масажу) мануальний терапевт проводить так зване “мануальне тестування”, тобто оцінює фізіологічність зіставлення структур опорно-рухового апарату за так званими “точками-орієнтири”, тонус м’язів, наявність деформацій (сколіоз, кіфоз тощо) та інше. Найбільш поширеними тестами є: флексійний тест стоячи, флексійний тест сидячи, тест “лелека”, скринінг (найбільш передовий метод тестування), які допомагають виявити місця соматичних дисфункцій.
Крім цього, мануальний терапевт може провести спеціальні неврологічні тести, наприклад, на симптоми натягу сідничного нерва, такі як: тести Ласега, Ваcсермана, Нері, Мацгевича, Секара та інші.

4. Програма лікування

Програма лікування

Підбір терапії є індивідуальним з урахуванням характеристик патології (локалізації, стадії, застарілості) та особливостей фізіології пацієнта.

Для того, щоб усунути або зменшити гострий або хронічний больовий синдром, у більшості випадків потрібно лише 13 сеанси. Після цього рекомендується продовжити лікування, яке буде спрямоване на відновлення ушкоджених патологією структур та закріплення досягнутого результату на тривалий термін.

Для досягнення стійкого лікувального ефекту, в основному, потрібно пройти курс безопераційного лікування (реабілітації) хребта (суглобів) , що складається з 5-ти, а бажано – 10-ти комплексних лікувальних сеансів. У тяжких та особливо тяжких випадках можливе збільшення кількості сеансів у курсі до 15 і навіть більше сеансів. 

Пацієнтам доступні Абонементи зі знижкою на курс із 5-ти або 10-ти сеансів зі знижкою 5% та 10% відповідно.
Курсове лікування ефективніше та дешевше, ніж разові відвідування!

5. Нетравматична методика безопераційного лікування

Нетравматична методика безопераційного лікування патологій хребта та суглобів

Понад 20 років МАНУАЛ-ДЕЛЮКС реалізує власну розробку – лікувально-реабілітаційно-оздоровчу методику:Нетравматична методика безопераційного лікування (реабілітації) патологій хребта та суглобів “.

Суть даної методики полягає в тому, що патології хребта та суглобів, а також деякі патології внутрішніх органів та кінцівок, піддаються лікуванню, що не потребує оперативного втручання. Наша Методика не призводить до травмування, оскільки не використовуються грубі та небезпечні маніпуляції, тому її застосування виправдане у пацієнтів різних вікових груп.

ОСНОВНА ВІДМІННІСТЬ НАШОЇ МЕТОДИКИ ВІД ІНШИХ МЕТОДИК:
Пацієнтам з протрузіями або грижами (екструзіями) міжхребцевих дисків наша Методика дозволяє включити механізм резорбції міжхребцевого диска – фізіологічний процес загоєння та рубцювання місця ушкодження у міжхребцевих дисках.

Нетравматична методика безопераційного лікування (реабілітації) патологій хребта та суглобів –  це комплексна та повноцінна система оздоровчих, реабілітаційних та лікувальних заходів, ефективність якої доведена протягом 20 років її застосування на багатьох тисячах пацієнтів.

Методика ґрунтується на застосуванні щадних та м’яких суглобових маніпуляцій та технік мануальної терапії, які дозволяють досягти бажаного результату за короткий час. Залежно від патології програма заходів у рамках Методики включає застосування в комплексі таких методів фізичної терапії (physical therapy):

 • різні  види масажу  ручного і апаратного чи комбінування (ручний лікувальний масаж, розслаблюючий, масаж спини, шиї, рук, ніг, стоп тощо);
 • мануальна терапія (класична остеопатія  та/або м’якоткана хіропрактика )ручна корекція хребта (суглобів). Це основний метод лікування. Усі інші методи лікування у межах Методики є додатковими (допоміжними);
 • різні фізіотерапевтичні процедури (магнітотерапія, магнітно-лазерна терапія, міостимуляція, нейростимуляція, ампліпульс-терапія, електрофорез та ін.);
 • індивідуально підібрані вправи лікувальної фізкультури (ЛФК) ;

За рішенням вертебролога-мануального терапевта можуть бути рекомендовані:

  • застосування медичних ортопедичних виробів (устілки, пояси, корсети та ін.);
  • терапія фармакологічними засобами ;
  • Інші види безоперативного лікування.

Хіропрактика (це один з видів мануальної терапії) була рекомендована Департаментом охорони здоров’я Сполучених Штатів , як ефективний метод лікування хронічних та гострих патологічних станів та процесів хребта, суглобових структур, усунення болю та дискомфортних відчуттів у хребті, суглобах та м’язах.

Важливий момент лікування (реабілітації) це викорінення (усунення та закріплення результату) блоків хребетно-рухових сегментів (блоків ХРС), завдяки яким страждають як суглоби, так і хребет загалом. Блоки хребетно-рухових сегментів (блоки ХРС’ів)  одна з основних причин дискомфортної та больової вертеброгенної симптоматики, порушення роботи внутрішніх органів та кінцівок, що призводять до значного зниження якості життя людини (Quality of life).

Базовий комплексний лікувальний сеанс у рамках нашої Методики включає:
Лікування хребта у Києві в МАНУАЛ-ДЕЛЮКС
 1. Ручний масаж спини та шиї, тривалістю 20 хв., – виконує масажист.
 2. Процедуру ручної корекції хребта (суглобів)процедура мануальної терапії. Можуть застосовуватися м’які остеопатичні техніки та/або нетравматичні техніки класичної мануальної терапії/хіропрактики/, тривалістю до 10 хв., а іноді й більше. Маніпуляції виконує вертебролог-мануальний терапевт (остеопат) з досвідом практичної роботи 20+ років, у т.ч. PhD in Healthcare – Доктор філософії у галузі охорони здоров’я (застар. – кандидат медичних наук, к.м.н.).
 3. Одну або дві фізіотерапевтичні процедури магнітно-лазерна терапія та/або міостимуляція.
 4. У процесі проходження курсу відвідувань розробляється індивідуальний комплекс вправ лікувальної фізкультури (ЛФК) для закріплення досягнутого ефекту на тривалий термін, а також надаються інші рекомендації.

Комплексний лікувальний сеанс триває близько 1 години.

Лікування (реабілітація) патологій хребта та суглобів індивідуальне для кожного пацієнта, тому може знадобитися застосування додаткових лікувальних аспектів, таких як:

 • Терапія фармакологічними засобами. Найчастіше використовуються вітаміни групи B, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), хондропротектори, міорелаксанти і таке інше. За показаннями у тяжких випадках можуть застосовуватись медикаментозні засоби у вигляді блокад або ін’єкційного введення інших препаратів.
 • Може знадобитися застосування ортопедичних виробів, яким може бути медичний ортопедичний фіксуючий пояс, який буває декількох видів залежно від місця застосування, щільності і ступеня фіксації, а при плоскостопості корисними можуть бути ортопедичні устілки або підп’ятники.
 • Можливе застосування інших консервативних методів терапії.

6. Тривалість лікування (реабілітації)

Для того, щоб позбавити пацієнта від больової та дискомфортної симптоматики, у більшості випадків потрібно лише 13 сеанси. Після цього здебільшого рекомендується продовжити курс відвідувань, які будуть спрямовані на відновлення пошкоджених патологією структур та закріплення досягнутого результату на тривалий термін.

Для досягнення стійкого лікувального ефекту в основному потрібно пройти курс безопераційного лікування (реабілітації) патологій хребта (суглобів), що складається з 5-ти, а бажано – 10-ти комплексних лікувальних (реабілітаційних) сеансів.
У тяжких та особливо тяжких випадках можливе збільшення кількості лікувальних сеансів у курсі лікування до
15 і навіть більше сеансів. 

Пацієнтам доступні Абонементи на курс із 5-ти або 10-ти лікувальних (реабілітаційних) сеансів зі знижкою 5% та 10% відповідно.
Курсове відвідування більш ефективно та дешевше, ніж разові візити!

7. Періодичність проведення сеансів (відвідувань)

Найбільш ефективно лікування хребта (суглобів) у рамках нашої Методики при проведенні сеансів комплексного лікування (реабілітації) щодня на початку лікування, а в міру покращення та стабілізації ситуаціїпроведення сеансів через день і навіть1-2 рази на тиждень, що визначається динамікою лікувального процесу. Час та дати обумовлюються в індивідуальному порядку з урахуванням динаміки лікувального процесу та побажань пацієнта.