Процедура лікування хребта і суглобів без операції

Процедура і Методика лікування хребта і суглобів в Києві у PhD Онопрієнко

Лікування хребта та суглобів у Києві в МАНУАЛ-ДЕЛЮКС

Більше 20 років команда на чолі з PhD in Healthcare Онопрієнком Ігорем Володимировичем займається консервативним (безопераційним) лікуванням хвороб хребта і суглобів в Києві, лікуванням патологій вертеброгенної етиології (причини) в рамках лікувально-реабілітаційно-оздоровчої методики, яку розробив у 1997 року і запровадив на базі Клініки Академіка Земскова у КМКЛ№10 в Києві мануальний терапевт Богдан Йосипович Левицький (1947-2015) –  вчитель та наставник PhD Онопрієнко І.В.

Ми називаємо цю Методику – “Нетравматична методика безопераційного лікування патологій хребта і суглобів“. Подробиці читайте нижче в п.5 …швидко перейти…

ГОЛОВНА ВІДМІННІСТЬ ЦІЄЇ МЕТОДИКИ ВІД ІНШИХ:

Пацієнтам з протрузіями та/або грижами (екструзіями, килами) міжхребцевих дисків Методика дозволяє створити умови і запустити механізм їх резорбціїпроцес “усихання” та зменшення розмірів протрузій / гриж (екструзій, кил) БЕЗ ОПЕРАЦІЇ !

Загальний базовий алгоритм дій в рамках Методики:

1. Збір анамнезу

Насамперед вертебрологмануальний терапевт PhD Онопрієнко Ігор Володимирович особисто знайомиться з кожним пацієнтом і, розмовляючи з ним, з’ясовує анамнез. Збір анамнезу це з’ясування загального стану хворого та його хвороби. При цьому важливим аспектом буде з’ясування найбільш значущої больової та функціональної симптоматики:

 • де болить?
 • як болить, характер болю?
 • коли біль з’являється?
 • коли та за яких умов біль проходить?
 • коли вперше виник біль?
 • біль в одному місці або відразу в кількох?
 • чи обмежена рухливість кінцівками?
 • який сон і чи є ранкова скутість?
 • та деякі інші питання.

Одночасно із з’ясуванням скарг та протипоказів, виявляються й інші можливі патології.

2. Вивчення попередніх досліджень

Вивчення результатів досліджень

Найбільш цінними у постановці діагнозу є рентгенологічний метод (Ro) і томографічні методи: томографія магнітно-резонансна (МРТ) та комп’ютерна (КТ або СКТ), при цьому в більшості випадків МРТ у відношенні тканин хребта безпечніше (не несе променевого навантаження), і більше інформативно, ніж Ro або КТ/СКТ.

Такі обстеження дозволяють отримати найбільш повну картину: пошкодження як твердих (кістки), так і м’яких структур (міжхребцевих дисків, м’язів, корінців спинного мозку тощо).

3. Огляд пацієнта

Огляд передбачає візуальний огляд та мануальне тестування.

Візуальний огляд. Вертебролог-мануальний терапевт зовні оцінює наявність вимушеного становища (анталгічної пози), повноту рухів у суглобах, болючі місця, наявність патологічної симптоматики.

Мануальне тестування. Після візуального огляду та проведення підготовчої процедури (магніто-лазерної терапії або ручного масажу) мануальний терапевт проводить так зване “мануальне тестування”, тобто. оцінює: асиметрії опорно-рухового апарату за так званими “точками-орієнтирами”, тонус м’язів, наявність деформацій (сколіоз, патологічний або гіпер кіфоз/лордоз) та інше. У складі тестування можуть бути застосовані: флексійний тест стоячи/сидячи та/або СКРИНІНГ (найбільш передовий метод тестування, який допомагає виявити місця ключових соматичних дисфункцій).
Крім цього, мануальний терапевт може провести спеціальні неврологічні тести, наприклад, на симптоми натягу сідничного нерва, такі як: тести Ласега, Ваcсермана, Нері, Мацгевича, Секара та інші.

4. Нетравматична методика безопераційного лікування хребта і суглобів

Нетравматична методика безопераційного лікування патологій хребта та суглобів

У 1997 році практикуючий в Клініці Академіка Земскова в КМКЛ№10 в Києві мануальний терапевт Богдан Йосипович Левицький (1947-2015),-  вчитель та наставник PhD Онопрієнко І.В., який розробив та впровадив лікувально-реабілітаційно-оздоровчу методику безопераційного лікування патологій хребта і суглобів, яка за роки її використання доказала свою високу ефективність і безпечність.

Ми називаємо її – “Нетравматична методика безопераційного лікування патологій хребта і суглобів“.

Суть Методики полягає в тому, що патології хребта і суглобів, а також деякі патології внутрішніх органів та кінцівок, піддаються лікуванню, що не потребує оперативного втручання. Методика не призводить до травмування, оскільки не використовуються грубі та небезпечні маніпуляції та засоби, тому вона успішно застосовується для лікування пацієнтів обох статей різних вікових груп.

ОСНОВНА ВІДМІННІСТЬ НАШОЇ МЕТОДИКИ ВІД ІНШИХ:

Пацієнтам з протрузіями та/або грижами (екструзіями, килами) міжхребцевих дисків Методика дозволяє “включити” механізм їх резорбції – фізіологічний процес зменшення їх розмірів, їх “підсихання”, загоєння та рубцювання пошкоджених ділянок міжхребцевих дисків !

Методика безопераційного лікування хребта і суглобівце комплексна та повноцінна система оздоровчих, реабілітаційних та лікувальних заходів, ефективність якої доведена протягом 20+ років її застосування на багатьох тисячах пацієнтів.

Методика ґрунтується на застосуванні щадних та м’яких суглобових маніпуляцій та технік мануальної терапії, які дозволяють досягти бажаного результату за короткий час.

Методика реалізується шляхом проведення так званих “Комплексних сеансів”, на яких пацієнту в Клініці послідовно роблять декілька процедур.

Залежно від патології, її стадії, динаміки лікування та інших чинників Комплексні сеанси можуть включати такі засоби фізичної терапії (physical therapy), які використовуються як методи лікування в рамках Методики:

 • Мануальна терапія (ручна біомеханічна корекція хребта і суглобів) – значну частину лікувального ефекту Методики дає компетентно проведена мануальна терапія, оскільки вона впливає на САМУ причину патологій, болю і симптоматики.
  Корекцію хребта і суглобів (мануальну терапію) виконує особисто PhD Онопрієнко І.В., застосовуючи найефективніші техніки Б.Й.Левицького, НЕТРАВМАТИЧНІ техніки класичної мануальної терапії (хіропрактики) та/або м’які остеопатичні техніки, великим “арсеналом” яких він володіє.
 • Масаж різних видів – виконують масажисти: ручний, апаратний чи їх комбінування, лікувальний масаж, розслаблюючий, масаж спини, шиї, рук, ніг, стоп.
 • Фізіотерапевтичні процедури різних видів: магнітотерапія, магнітно-лазерна терапія, міостимуляція, електрофорез, нейростимуляція, фонофорез та інші.
 • Вправи лікувальної фізкультури (ЛФК),- їх вид, кількість, обсяг та регулярність виконання призначаються PhD Онопрієнко індивідуально, а за потребою – коректуються під час проходження курсу лікування.

За рішенням доктора додатково можуть бути рекомендовані:

 • використання ортопедичних виробів (пояси, корсети, устілки тощо);
 • застосування фармакологічних засобів, якими можуть бути: вітаміни, мазі з НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), хондропротектори та ін;
 • інші консервативні методи.

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ!

Лікувальний ефект приносять ТІЛЬКИ правильно підібрані та компетентно виконані СТРОГО ВИЗНАЧЕНІ ТЕХНІКИ мануальної терапії, А НЕ ЯКІСЬ УНІВЕРСАЛЬНІ ТЕХНІКИ ЗА ВІДЕО В ЮТУБІ!

Корекція хребта (мануальна терапія) має бути виконана ДОСВІДЧЕНИМ мануальним терапевтом ПРИЦІЛЬНО та зі СТРОГО ДОЗОВАНИМ ЗУСИЛЛЯМ!, інакше можна отримати серйозну травму, накшталт: збільшити розмір протрузії/грижі/екструзії, сформувати довгострокову гіпермобільність та погіршити ситуацію тощо.

Тільки компетентним і обгрунтованим застосуванням СТРОГО ПЕВНИХ ТЕХНІК мануальної терапії вдається без ліків і без хірургічного втручання проводити вплив на САМУ ПРИЧИНУ патологій та проблем пацієнта, з метою усунути її повністю або значно знизити її вплив, після чого знижуються симптоматика та прояви недуги!

PhD Онопрієнко володіє великим “арсеналом” технік як класичної мануальної терапії (хіропрактики), так і м’яких остеопатичних технік, які 20+років вивчає і ЩОДЕННО ЗАСТОСОВУЄ, виконуючи в день по 10+, а буває – і по 20+ біомеханічних корекції хребта та суглобів у пацієнтів обох статей різних вікових груп.

До відома: один з напрямів мануальної терапії, а саме – хіропрактика, була рекомендована Департаментом охорони здоров’я Сполучених Штатів, як ефективний метод лікування хронічних та гострих патологічних станів та процесів у хребті та суглобах, для усунення болю та дискомфортних відчуттів у хребті, суглобах та м’язах.

Важливий момент лікуванняце викорінення (усунення та закріплення результату) блоків хребетно-рухових сегментів (блоків ХРС), завдяки яким страждають як суглоби, так і хребет загалом. Блоки хребетно-рухових сегментів (блоки ХРС’ів) одна з основних причин дискомфортної та больової вертеброгенної симптоматики, порушення роботи внутрішніх органів та кінцівок, що призводять до значного зниження якості життя людини (Quality of life).

Базовий Комплексний сеанс включає:

Лікування хребта у Києві в МАНУАЛ-ДЕЛЮКС
 1. Ручний масаж спини та шиї, тривалістю 20хв. – виконує масажист.
 2. Процедуру мануальної терапії (ручна біомеханічна корекція хребта і суглобів), тривалістю до 10хв., а іноді – більше, – виконує PhD Онопрієнко, застосовуючи техніки Б.Й.Левицького, м’які остеопатичні техніки та/або нетравматичні техніки класичної мануальної терапії (хіропрактики).
 3. Одну або дві фізіотерапевтичні процедури магнітно-лазерна терапія та/або міостимуляція.
 4. В процесі проходження курсу лікування підбирається індивідуальний комплекс вправ лікувальної фізкультури (ЛФК) для закріплення досягнутого ефекту на тривалий термін, а також надаються інші рекомендації.

Комплексний сеанс триває до 1 години.

5. Кількість сеансів в курсі лікування

Програма лікування

Кожен випадок по-своєму унікальний, і тому підбір тактики лікування є індивідуальним процесом з урахуванням характеристик патології (тип/вид, локалізація, стадія, занедбаність) та особливостей фізіології пацієнта, а кількість сеансів необхідна конкретному пацієнту визначається виходячи з динаміки лікувального процесу змінюватись.

З практики застосування Методики можна зазначити:
Щоб усунути (або значно знизити) гострий або хронічний больовий синдром потрібно лише 1 – 3 комплексних сеанси.

Після цього рекомендується продовжити лікування, яке буде спрямоване на відновлення пошкоджених патологією структур та закріплення досягнутого результату на тривалий термін.

Для досягнення вираженого лікувального ефекту рекомендується пройти Курс лікування, який може включати від 5 до 15 комплексних сеансів, залежно від вищеописаних факторів.

В більшості випадків достатньо пройти Курс з 10 сеансів.

У важких і складних випадках можливе збільшення кількості сеансів у курсі лікування або його повторення через 30-45 днів.

На рецепції можна придбати абонемент на 5 або 10 сеансів зі знижкою 5% та 10% відповідно.
Курсові відвідування ефективніші та дешевші, ніж разові візити!

6. Періодичність проведення сеансів лікування

Максимальну ефективність Методика показує при проведенні комплексних сеансів щодня на початку лікування, а із зменшенням проявів та покращенням стану, або при досягненні “ефекту плато” (тобто ситуація стабілізується на якомусь рівні) сеанси проводяться рідше. Спочатку – через день, потім – два рази на тиждень, а наприкінці – раз на тиждень.

При проведенні комплексних сеансів 1-2 рази на тиждень доцільно додавати через день сеанси масажу з міостимуляцією, які додатково підвищують єфективність лікування.

Час та дати визначаються в індивідуальному порядку з врахуванням динаміки лікувального процесу та побажань пацієнта.

Між відвідуваннями сеансів в Клініці пацієнт щоденно робить рекомендовані йому вправи лікувальної фізкультури (ЛФК) та виконує рекомендації доктора для закріплення результатів лікування на довгий строк.